Uśmiechnięta 2-letnia dziewczynka z kucykami spoglądająca w górę

Produkty na bazie mleka w diecie juniora

13-24 miesiące
Artykuł
Sty 15, 2024
3 min.

Maluszek po 2. roku życia z każdym dniem uczy się nowych rzeczy. Z radością odkrywa świat i pokonuje nowe wyzwania. Wciąż jednak potrzebuje Twojego wsparcia. Aby łatwiej było Ci zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka, wybierz odpowiedni produkt na bazie mleka. Sprawdź, jaki produkt będzie pasował do aktywnego szkraba.

Twoje dziecko ma już 2 latka. Jako troskliwy rodzic na pewno zauważyłaś, że każdego dnia maluszek się zmienia, zarówno jeśli chodzi o rozwój psychiczny i emocjonalny, jak i ruchowy. Junior nie rośnie już aż tak intensywnie jak w pierwszym półroczu życia, wciąż jednak się rozwija, uczy nowych rzeczy i poznaje otaczający go świat. Zapewne potrafi już biegać i chętnie się wspina (np. na kanapę). I choć stara się być we wszystkim samodzielny, wciąż potrzebuje Twojej troski… oraz odpowiedniego żywieniowego wsparcia!

Jak powinna wyglądać dieta dwulatka?

Dieta szkraba po 2. roku życia powinna być odpowiednio zbilansowana i urozmaicona. Jeśli podczas Waszych rodzinnych posiłków przestrzegacie zasad zdrowego żywienia, unikacie przetworzonej żywności, bazujecie na produktach wysokiej jakości, a spożywane potrawy są kolorowe i różnorodne, również maluszek może po nie sięgać. Dopilnuj, aby dziecko jadło o względnie stałych porach, spożywało 5 zbilansowanych posiłków dziennie i piło odpowiednią ilość wody. Pamiętaj też, że Twój Junior cały czas rośnie, dlatego w przeliczeniu na kilogram masy ciała potrzebuje niektórych składników pokarmowych znacznie więcej niż dorosły.
 

01_5

 

Jak widzisz, dieta dwulatka wciąż musi być komponowana ze szczególną uwagą. Dlatego w jego menu (oprócz warzyw, owoców, produktów zbożowych, mięsa, jaj, ryb i dobrej jakości tłuszczy) wciąż bardzo ważną rolę odrywają produkty mleczne. To bardzo ważne, aby w jadłospisie malca codziennie pojawiły się 3 porcje mleka i jego przetworów, które są źródłem m.in. wapnia i białka.

Szukasz pomysłów na pełnowartościowe śniadania, obiady, przekąski i kolacje? Sprawdź nasze przepisy, które powstały z myślą o potrzebach Juniorów w wieku 24-36 miesięcy.

Schemat żywienia dwulatka: produkt na bazie mleka czy mleko krowie?

Każdego dnia 2-latek powinien otrzymać około 450 ml (2 kubki) odpowiedniego mleka. Mleko krowie wciąż nie jest najlepiej dopasowane do jego potrzeb – nie zawiera odpowiednio wysokiego poziomu żelaza, witaminy C, witaminy D oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Dodatkowo mleko krowie charakteryzuje się zbyt dużą zawartością białka, które w nadmiarze, jak właściwie każdy składnik, nie jest korzystne dla organizmu dziecka. Produkt na bazie mleka powstaje z mleka krowiego, jednak jego skład został zmieniony tak, by ułatwić komponowanie diety dziecka, która jest jednym z warunków jego prawidłowego rozwoju.

Czy wiesz, że...

Produkt na bazie mleka, w porównaniu do krowiego, ma niższą zawartość białka oraz więcej żelaza, witaminy C i D oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystko z myślą o potrzebach żywieniowych Twojego dwulatka.

Poznaj nowość Nestlé, czyli produkt na bazie mleka dla dwulatka

Po 2. roku życia potrzeby żywieniowe maluszka wciąż różnią się od Twoich. Aby je zaspokoić, stworzyliśmy LITTLE STEPS® 4 o smaku waniliowym. Nasze produkt na bazie mleka wzbogaciliśmy w witaminy i składniki mineralne. Są one potrzebne do tego, aby Twoje dziecko każdego dnia mogło się prawidłowo rozwijać.

W unikalnej recepturze LITTLE STEPS® 4, które jest kontynuacją karmienia LITTLE STEPS® 3, znajdziesz żelazo (aż 12 razy więcej niż w mleku krowim), czyli składnik przyczyniający się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych. W składzie jest także wapń i witamina D wspomagające rozwój kości.

Dzięki naszej nowości możesz każdego dnia wspierać swojego

Juniora i z dumą obserwować, jak rośnie!

 

LITTLE STEPS 4

 

*Zawiera żelazo**, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych, wapń** i witaminę D** wspomagające rozwój kości. **Zawartość zgodnie z wymogami prawa.
1„Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia” – badanie ogólnopolskie 2016 rok, Weker H., Socha P., wsp., Instytut Matki i Dziecka, Warszawa 2017.
²Weker H.i wsp., Analiza wartości energetycznej i odżywczej diet dzieci w wieku 13-36 miesięcy – badanie ogólnopolskie, Probl Hig Epidemiol 2013, 94(1): 116-121.

View details Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem

Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.

Powiązane artykuły

View details Mleko w diecie dziecka rocznego i dwulatka
Artykuł
mleko modyfikowane dla rocznego dziecka

Mleko w diecie dziecka rocznego i dwulatka

Po pierwszym roku życia rozwój dziecka nie jest już tak dynamiczny jak wcześniej. Twój maluszek rośnie wolniej, jednak wciąż potrzebuje wielu składników odżywczych.

4 min. czytania

View details Jak powstają nasze soki
Artykuł
Jak powstają nasze nektary

Jak powstają nasze soki

Nasz system zapewniania jakości daje gwarancję, że soki Bobo Frut odpowiadają najwyższym wymaganiom, jakie stawiane są żywności przeznaczonej dla niemowląt i małych dzieci do lat 3.

2 min. czytania

View details Na czym polega metoda Montessori?
Artykuł
Dziecko bawiące się sorterem Montessori

Na czym polega metoda Montessori?

Niektórzy rodzice decydują się na wprowadzenie metody Montessori w domu lub wysłanie maluszka do żłobka czy przedszkola, gdzie jest stosowany właśnie ten model nauczania.

7 min. czytania

View details Top 5 składników ważnych dla Twojego dziecka
Artykuł
Top 5 składników ważnych dla Twojego dziecka

Top 5 składników ważnych dla Twojego dziecka

Wybierz posiłki zawierające te kluczowe witaminy i składniki mineralne, by pomóc swojemu dziecku zdrowo się rozwijać.

1 min. czytania

View details Zabawki Montessori
Artykuł
Dwoje dzieci bawiących się w otoczeniu materiałów Montessori

Zabawki Montessori

Rozwój dziecka odbywa się przede wszystkim przez zabawę. Wbrew pozorom zapewnienie mu wszystkiego, co najlepsze, nie wymaga wielkich zakupów.

8 min. czytania

View details Suplement diety NANCARE® FLORA-EQUILIBRIUM – opinie rodziców
Artykuł
Spokojna, uśmiechnięta mama ze śpiącym na niej niemowlakiem

Suplement diety NANCARE® FLORA-EQUILIBRIUM – opinie rodziców

Twój maluszek cierpi na zaparcia, a Ty nie wiesz, jak mu pomóc?

4 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Duszność
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-duszność

Pierwsza Pomoc: Duszność

Duszność to stan spowodowany problemem z prawidłowym oddychaniem.

2 min. czytania

View details Poznaj 10 sposobów, aby Twoje dziecko nauczyło się dbać o zęby. Checklista
Artykuł
Ojciec z synem szczotkują zęby

Poznaj 10 sposobów, aby Twoje dziecko nauczyło się dbać o zęby. Checklista

Jak można zachęcić maluszka do tego, aby codziennie mył zęby? Kiedy warto rozpocząć szczotkować małe ząbki i jak to robić poprawnie?

2 min. czytania

View details Świętujemy urodziny - 150 lat firmy Nestlé
Artykuł
150lat-nestle-logo

Świętujemy urodziny - 150 lat firmy Nestlé

150 lat temu Henri Nestlé stworzył pierwszą kaszkę dla niemowląt i od tej pory jego imię znane jest na całym świecie.

3 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Oparzenie termiczne
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-oparzenie-termiczne

Pierwsza Pomoc: Oparzenie termiczne

Dzieci często są narażone na oparzenia gorącymi płynami, przedmiotami lub otwartym ogniem, zwłaszcza jeśli pozostaną przez chwilę poza kontrolą rodziców.

2 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Brak oddechu (RKO)
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-RKO-brak-oddechu

Pierwsza Pomoc: Brak oddechu (RKO)

RKO to zespół czynności ratunkowych, stosowanych w sytuacji podejrzenia nagłego zatrzymania krążenia (brak prawidłowego oddechu). 

2 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Bezdech
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-bezdech

Pierwsza Pomoc: Bezdech

Bezdech to zanik przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Może doprowadzić do utraty przytomności i zatrzymania krążenia, dlatego wymaga szybkiej interwencji.

2 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Utrata przytomności
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-utrata-przytomności

Pierwsza Pomoc: Utrata przytomności

Utrata przytomności to stan, w którym dziecko nie reaguje na nasz głos lub dotyk, ale samodzielnie oddycha („śpi tak, że nie można go obudzić”). 

2 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Ciało obce w drogach oddechowych
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-zakrztuszenie

Pierwsza Pomoc: Ciało obce w drogach oddechowych

Zakrztuszenie się to zamknięcie dróg oddechowych przez ciało obce. Zareaguj, jeśli zauważysz widoczne zasinienie twarzy malucha i wyczuwasz utrudniony oddech.

2 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Zranienie i krwotok
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-zranienie-i-krwotok

Pierwsza Pomoc: Zranienie i krwotok

Zranienia i krwotoki to poważne obrażenia, w których uszkodzona zostaje skóra, a także inne tkanki pod nią.

2 min. czytania

View details Pierwsza Pomoc: Drgawki
Artykuł
pierwsza-pomoc-nestle-drgawki

Pierwsza Pomoc: Drgawki

Drgawki są wynikiem nieprawidłowego działania układu nerwowego, polegające na naprzemiennych silnych skurczach i rozkurczach mięśni. 

2 min. czytania

View details Podróże z dzieckiem - wspólne odkrywanie świata
Artykuł
Dziecko w podróży

Podróże z dzieckiem - wspólne odkrywanie świata

Kochasz podróżować, ale obawiasz się, jak będą wyglądały wakacje z dzieckiem? Spokojnie, to wcale nie jest takie trudne!

6 min. czytania

View details Siatki centylowe – sprawdź, jak szybko rośnie dziecko
Artykuł
Sprawdź, jak szybko rośnie dziecko

Siatki centylowe – sprawdź, jak szybko rośnie dziecko

Siatki centylowe chłopców i dziewczynek pomogą Ci sprawdzić, czy maluszek prawidłowo się rozwija.

5 min. czytania

View details Odwodnienie u dziecka – jak sobie z nim radzić?
Artykuł
Maluszek siedzi w krzesełku, w ręce trzyma bidon z elektrolitami dla niemowląt

Odwodnienie u dziecka – jak sobie z nim radzić?

Odwodnienie u dziecka to stan, który oznacza, że wody w organizmie maluszka jest za mało.

4 min. czytania