Wyszukiwarka artykułów
Rozpoczynasz swoją drogę jako Mama lub Tata i nie czujesz się zbyt pewnie?
Szukasz wsparcia w przeróżnych tematach związanych z opieką nad Maluszkiem? Poniżej znajdziesz zbiór artykułów,
które przygotowaliśmy wspólnie z ekspertami, by wspierać Cię w rodzicielskiej przygodzie.
Mamy nadzieję, że przyda Ci się zawarta w nich wiedza!
6. miesiąc życia dziecka
Niemowlak w 6. miesiącu życia zwykle coraz sprawniej się przemieszcza. Bardzo szybko postępuje też jego rozwój psychiczny.
6 min. czytania
8. miesiąc życia dziecka
W 8. miesiącu życia niemowlę staje się coraz bardziej niezależne. Wiele dzieci w tym wieku już samodzielnie siada i potrafi utrzymać się w tej pozycji przez kilka minut.
7 min. czytania
12. miesiąc życia dziecka
Dwunasty miesiąc życia dziecka to dla rodziców często czas podsumowań. Może się wydawać, że jeszcze niedawno wracaliście ze szpitala z noworodkiem.
10 min. czytania
Powyżej 12. miesiąca – 2. rok życia
Po 12. miesiącu życia dziecko przestaje być niemowlakiem i staje się Juniorem. Zaczyna przemieszczać się jeszcze bardziej energicznie – biega, skacze i wspina się.
8 min. czytania
7. miesiąc życia dziecka
W 7. miesiącu życia niemowlę może już zaczynać samo siadać oraz raczkować.
8 min. czytania
11. miesiąc życia dziecka
Jedenasty miesiąc życia maluszka przebiega pod znakiem stałego rozwoju ruchowego. Do działania motywują go naturalna ciekawość świata oraz rosnąca potrzeba samodzielności.
9. miesiąc życia dziecka
Gdy dziecko ma 9 miesięcy, jego aktywność znacząco wzrasta. Raczkowanie staje się coraz sprawniejsze i szybsze, a maluch eksploruje świat z niesłabnącą ciekawością.
7 min. czytania
Plan porodu – jak i kiedy go wypełnić?
Plan porodu to dokument określający oczekiwania rodzącej związane z opieką okołoporodową, samym porodem i połogiem. Warto go przygotować, by poczuć się pewniej.
6 min. czytania
10. miesiąc życia dziecka
To niesamowite jak szybko zmienia się dziecko. Zapewne udaje mu się już stanąć z podparciem, a być może stara się także przemieścić w bok, stawiając swoje pierwsze kroki.
8 min. czytania
4. miesiąc życia dziecka
Wasz maluszek dalej się rozwija – wkroczył już w 4. miesiąc życia. Jest coraz silniejszy i jeszcze bardziej ruchliwy. Ochoczo odkrywa świat, poznając go wszystkimi zmysłami.
6 min. czytania
3. miesiąc życia dziecka
W 3. miesiącu życia dziecko jest zwykle bardzo pogodne i roześmiane. Żywo reaguje na obecność rodziców, cieszy się, piszczy z radości – ale może też okazywać niezadowolenie, np.
7 min. czytania
5. miesiąc życia dziecka
Wasz maluszek ma już 5 miesięcy? Zapewne każdego dnia obserwujecie, jak intensywnie rośnie i się rozwija.
5 min. czytania
2. miesiąc życia dziecka
W 2. miesiącu życia maluszek przestaje być noworodkiem. Możecie zaobserwować, że nie śpi już tak dużo jak wcześniej. Wykazuje się też znacznie większą ruchliwością. W 2.
8 min. czytania
1. miesiąc życia dziecka
Pierwszy miesiąc życia dziecka to okres noworodkowy.
5 min. czytania
Niepłodność – przyczyny, diagnostyka i leczenie
Starania o dziecko mogą chwilę potrwać. Jeśli jednak zaczynacie się niepokoić, warto skonsultować to z lekarzem i sprawdzić, czy trudności nie wynikają z przyczyn zdrowotnych.
6 min. czytania
Jak leczyć niepłodność?
Próby poradzenia sobie z niepłodnością mogą być dla pary trudnym wyzwaniem.
8 min. czytania
Czym jest PCOS? Objawy i sposób leczenia
Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS (ang. polycystic ovary syndrome), to jedna z najczęściej występujących przyczyn nieregularnego miesiączkowania.
6 min. czytania
Endometrioza – objawy i sposoby leczenia
Endometrioza to choroba ginekologiczna, o której mówi się coraz więcej. Jednak wciąż wiele osób nie wie o jej istnieniu i dostaje diagnozę, gdy osiąga rozwinięte stadium.
5 min. czytania
Procedury wspomaganego rozrodu: na czym polega inseminacja i in vitro?
Niepłodność dotyka na świecie co 6. osobę w wieku reprodukcyjnym¹. Jeśli wystąpi, może znacząco wydłużyć czas oczekiwania na pozytywny wynik testu ciążowego.
9 min. czytania
Niepłodność u mężczyzn – przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie
Niepłodność nie dotyczy wyłącznie kobiet. Za trudności w poczęciu dziecka może odpowiadać także czynnik męski. Przyczyny niepłodności u mężczyzn mogą być wielorakie.
6 min. czytania
34. tydzień ciąży
34. tydzień ciąży to połowa 8. miesiąca. Twoje ciało przygotowuje się do porodu. W szkole rodzenia dowiesz się, jak przebiega ten proces i jakie są jego symptomy.
6 min. czytania
Test ciążowy z krwi, czyli wszystko o badaniu b-hCG
Domyślasz się, że możesz być w ciąży? Choć test z apteki nie pokazał dwóch kresek, cały czas odczuwasz pierwsze symptomy ciążowe?
5 min. czytania
Odbijanie po karmieniu u noworodka? Obowiązkowo!
Odbijanie noworodka po jedzeniu jest nie tylko czymś normalnym, ale niezbędnym! Tę czynność należy wykonywać po zakończonym karmieniu.
5 min. czytania
Jak wprowadzić mleko następne NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO?
Wprowadzenie mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO do diety maluszka, który do tej pory był karmiony wyłącznie piersią lub innym mlekiem, jest dla niego sporą zmianą.
5 min. czytania