Baby shower
Twoja przyjaciółka jest w ciąży? Jeśli tak, zapewne razem z nią przeżywasz ten wyjątkowy czas i przekonałaś się już, że oczekiwanie na Maluszka jest pełne ekscytacji, ale i niepewności.
U większości kobiet przeważa jednak radość z nadchodzących zmian. Warto ją celebrować i zorganizować dla przyszłej mamy Baby Shower! To szczególny rodzaj imprezy przed urodzeniem dziecka, podczas której w gronie bliskich kobiet świętuje się ten przejściowy stan i jego rychłe zakończenie. Jeśli masz w swoim gronie kobietę w ciąży, być może na Tobie spocznie organizacja takiego wieczoru?
Przed Baby Shower
Zdecydowałaś się na wyprawienie Baby Shower swojej przyjaciółce? Wspaniale! Przed Tobą trochę przygotowań i organizacyjnej pracy, ale niech Cię to nie zniechęca. Skorzystaj z naszych materiałów – z nimi o niczym nie zapomnisz!
Checklista organizacyjna
Checklista prezentowa
Poczęstunek
Zabawy w trakcie Baby Shower
Zapewne zależy Ci, by bociankowe przyjęcie przebiegało w atmosferze zabawy i radości. Zaplanuj więc czas na swobodne rozmowy, ale nie zapomnij i o zorganizowanych rozrywkach, które sprawią, że ten wieczór będzie niezapomniany. W końcu impreza przed urodzeniem dziecka zdarza się najwyżej kilka razy w życiu i warto, by była wyjątkowa. Poniżej znajdziesz propozycje zabaw, które tematycznie wpisują się w tematykę Baby Shower.
Po Baby Shower
Nie można zapomnieć o pamiątkowych zdjęciach, które po latach będą przypominać Wam o wspólnie spędzonych chwilach. Uwiecznijcie najlepsze momenty bociankowego przyjęcia na zdjęciach, wykorzystując do tego specjalnie przygotowane ramki i naklejki.
Naklejki
Ramki do zdjęć
Przeczytaj nasze artykuły:
14. tydzień ciąży
14. tydzień ciąży to początek zarówno czwartego miesiąca, jak i drugiego trymestru. To także ostatni moment, by zgłosić się na pierwsze zalecane kobietom w ciąży badanie USG.
4 min. czytania
15. tydzień ciąży
15. tydzień to 4. miesiąc ciąży. Dziecko bardzo intensywnie rośnie, a nieco wolniej przybiera na wadze.
5 min. czytania
16. tydzień ciąży
16. tydzień to 4. miesiąc ciąży, a jednocześnie początek drugiego trymestru. Twoje dziecko jest coraz bardziej wyprostowane, cały czas zwiększa się też zakres jego ruchów.
5 min. czytania
17. tydzień ciąży
17. tydzień to koniec 4. miesiąca ciąży. Twój brzuch prawdopodobnie znacznie się powiększył i to, że spodziewasz się dziecka, jest coraz bardziej widoczne.
6 min. czytania
18. tydzień ciąży
Właśnie rozpoczęłaś 18. tydzień ciąży. To początek 5. miesiąca, a więc jesteś już niemal w połowie drogi do celu.
7 min. czytania
19. tydzień ciąży
19. tydzień to 5. miesiąc, a zarazem połowa drugiego trymestru ciąży. Twoje dziecko nadal ma w macicy sporo wolnego miejsca, więc nie martw się, jeśli jeszcze nie czujesz jego ruchów.
5 min. czytania
20. tydzień ciąży
W 20. tygodniu przekraczasz półmetek ciąży. Warto upamiętnić ten moment zdjęciem potomka wykonanym podczas badania USG 3D i 4D.
5 min. czytania
21. tydzień ciąży
21. tydzień to początek drugiej połowy ciąży. Jest to już druga połowa 5. miesiąca, dlatego dobrze, abyś teraz uważnie obserwowała swój organizm i nieco zwolniła tempo życia.
5 min. czytania
22. tydzień ciąży
W 22. tygodniu ciąży dziecko kształtem zaczyna już przypominać noworodka. Ma w pełni rozwiniętą twarz, proporcjonalne kończyny, coraz lepiej funkcjonują też jego narządy wewnętrzne.
4 min. czytania
23. tydzień ciąży
W 23. tygodniu możesz usłyszeć wiele komplementów na temat tego, jak ciąża Ci służy! Wszystko przez zmiany hormonalne, które sprawiają, że włosy są wzmocnione i odżywione.
4 min. czytania
24. tydzień ciąży
24. tydzień ciąży to początek 6. miesiąca. To czas, kiedy lekarz może przeprowadzić kontrolny pomiar poziomu glukozy we krwi – niezbędny w diagnostyce cukrzycy ciążowej.
5 min. czytania
25. tydzień ciąży
25. tydzień, czyli połowa 6. miesiąca ciąży, to czas, kiedy w Twojej macicy rozgrywa się dynamiczny mecz piłkarski. Dziecko rozpycha się, kopie i jest mu ciasno.
5 min. czytania
26. tydzień ciąży
W 26. tygodniu ciąży dziecko jest już duże i silne.
4 min. czytania
27. tydzień ciąży
W 27. tygodniu kończysz szósty miesiąc ciąży. Twoja masa ciała stale rośnie, co między innymi może wpływać na większe zmęczenie.
6 min. czytania
Jaś czy Małgosia?
To może cię zainteresować:
Zorganizuj Baby Shower swojej partnerce!