Rozwój dziecka
Każdy dzień to nowa umiejętność maluszka, którą z radością obserwujesz. Zobacz, jak możesz jeszcze bardziej pomóc swojemu maluszkowi w rozwoju.
Każdy dzień to nowa umiejętność Twojego dziecka. Z radością obserwujesz nowe umiejętności i w każdej chwili czekasz na nowe. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i musisz mu dać czas na wszystko. Dowiedz się, jakich nowych umiejętności możesz spodziewać się na każdym etapie rozwoju dziecka i poznaj nasze pomysły na zabawy wspierające naukę. Napisz do naszych ekspertów, którzy chętnie podzielą się z Tobą wiedzą.
Kalendarz rozwoju dziecka
1. miesiąc życia dziecka
Pierwszy miesiąc życia dziecka to okres noworodkowy.
5 min. czytania
2. miesiąc życia dziecka
W 2. miesiącu życia maluszek przestaje być noworodkiem. Możecie zaobserwować, że nie śpi już tak dużo jak wcześniej. Wykazuje się też znacznie większą ruchliwością. W 2.
8 min. czytania
3. miesiąc życia dziecka
W 3. miesiącu życia dziecko jest zwykle bardzo pogodne i roześmiane. Żywo reaguje na obecność rodziców, cieszy się, piszczy z radości – ale może też okazywać niezadowolenie, np.
7 min. czytania
4. miesiąc życia dziecka
Wasz maluszek dalej się rozwija – wkroczył już w 4. miesiąc życia. Jest coraz silniejszy i jeszcze bardziej ruchliwy. Ochoczo odkrywa świat, poznając go wszystkimi zmysłami.
6 min. czytania
5. miesiąc życia dziecka
Wasz maluszek ma już 5 miesięcy? Zapewne każdego dnia obserwujecie, jak intensywnie rośnie i się rozwija.
5 min. czytania
6. miesiąc życia dziecka
Niemowlak w 6. miesiącu życia zwykle coraz sprawniej się przemieszcza. Bardzo szybko postępuje też jego rozwój psychiczny.
6 min. czytania
7. miesiąc życia dziecka
W 7. miesiącu życia niemowlę może już zaczynać samo siadać oraz raczkować.
8 min. czytania
8. miesiąc życia dziecka
W 8. miesiącu życia niemowlę staje się coraz bardziej niezależne. Wiele dzieci w tym wieku już samodzielnie siada i potrafi utrzymać się w tej pozycji przez kilka minut.
7 min. czytania
9. miesiąc życia dziecka
Gdy dziecko ma 9 miesięcy, jego aktywność znacząco wzrasta. Raczkowanie staje się coraz sprawniejsze i szybsze, a maluch eksploruje świat z niesłabnącą ciekawością.
7 min. czytania
10. miesiąc życia dziecka
To niesamowite jak szybko zmienia się dziecko. Zapewne udaje mu się już stanąć z podparciem, a być może stara się także przemieścić w bok, stawiając swoje pierwsze kroki.
8 min. czytania
11. miesiąc życia dziecka
Jedenasty miesiąc życia maluszka przebiega pod znakiem stałego rozwoju ruchowego. Do działania motywują go naturalna ciekawość świata oraz rosnąca potrzeba samodzielności.
12. miesiąc życia dziecka
Dwunasty miesiąc życia dziecka to dla rodziców często czas podsumowań. Może się wydawać, że jeszcze niedawno wracaliście ze szpitala z noworodkiem.
10 min. czytania
Powyżej 12. miesiąca – 2. rok życia
Po 12. miesiącu życia dziecko przestaje być niemowlakiem i staje się Juniorem. Zaczyna przemieszczać się jeszcze bardziej energicznie – biega, skacze i wspina się.
8 min. czytania
Najbardziej popularne przepisy
Nasze produkty
Strefa Eksperta
Zobacz inne tematy