Metamorfoza młodej mamy

Metamorfoza młodej mamy

0-4 miesiące
Artykuł
Wrz 23, 2024
4 min.

Niedawno zostałaś mamą i cały swój czas poświęcasz tylko maluszkowi? Nie zapominaj jednak o sobie! Oderwij się od codziennych obowiązków, dziecko zostaw pod opieką jego taty lub babci, a sama umów się do fryzjera oraz kosmetyczki. Zrób coś dla siebie i wybierz się na zakupy, aby odświeżyć szafę po ciąży. Przekonaj się, że taka metamorfoza to naprawdę świetny pomysł!

Mamy, które niedawno urodziły, bardzo szybko wpadają w wir obowiązków. Opieka nad maluszkiem oraz dbanie o ognisko domowe staje się ich codziennością, w której kompletnie zapominają o tym, że nadal są kobietami! Znasz to z własnego doświadczenia? Jeżeli już dawno zamieniłaś sukienki na dres, Twoje włosy straciły blask, a cera i paznokcie nie są w najlepszej kondycji, czas na metamorfozę! Podpowiadamy Ci, od czego zacząć i jak ją przeprowadzić krok po kroku.

Ważne

Pamiętaj, że to, jak się czujesz we własnym ciele i czy jesteś szczęśliwa, przekłada się na Wasze relacje rodzinne. Spełniona, wypoczęta, pełna życia i zadowolona mama to również szczęśliwe dziecko.

Zakupy z przyjaciółką

Swoją metamorfozę zacznij od zmiany garderoby i porządków w szafie. Zapomnij na chwilę o wyciągniętych koszulkach, legginsach i spodniach dresowych. To, że jesteś świeżo upieczoną mamą, wcale nie oznacza, że nie możesz wyglądać modnie i stylowo, nawet jeśli cały czas dochodzisz jeszcze do formy sprzed ciąży. Ubrania do karmienia mają teraz ciekawe fasony, które wystarczy odpowiednio ze sobą zestawić, aby wyglądać naprawdę dobrze i pokochać swoje ciało po porodzie!

Postaw na sukienki i klasyczne oraz wygodne ubrania, które nie będą krępowały Twoich ruchów. Najlepiej umów się na zakupy z przyjaciółką, która z pewnością Ci doradzi, w czym prezentujesz się kobieco i z klasą. Pamiętaj, że pod odpowiednio dopasowanym ubraniem można sprytnie ukryć ewentualne niedoskonałości, które jeszcze zostały po ciąży. Strojem podkreślisz także wszystkie atuty sylwetki, np. piersi, dekolt, pupę czy zgrabne nogi. Zatem do dzieła!

 

zakupy-z-przyjaciolka

 

Wizyta w salonie fryzjerskim

Włosy po ciąży bardzo często są kruche i matowe. Kiedy podwyższony poziom estrogenu po ciąży i porodzie zaczyna wracać do normy, kosmyki bardzo często nadmiernie wypadają i są osłabione. Stosowanie kosmetyków pielęgnujących włosy oraz odpowiednia dieta po ciąży to podstawa. Nie zapominaj jednak o regularnych wizytach u fryzjera! Być może to dobry czas, aby podciąć rozdwojone końcówki albo skorzystać z zabiegów pielęgnujących i wzmacniających fryzurę, które oferują dobre salony fryzjerskie (np. sauna parowa na włosy lub keratynowa maska). 

Jeśli obawiasz się, że koloryzacja osłabi Twoje włosy i jest na nią jeszcze zbyt wcześnie, postaw na modne w tym sezonie strzyżenie, aby poprawić swoje samopoczucie i odświeżyć wizerunek. Możesz również zadbać o swoje włosy w domu. Wykorzystaj do tego naturalne produkty – oliwę, żółtka jaj i cytrynę, połącz wszystkie składniki i maseczkę nałóż na 20 minut na włosy, aby je odżywić i dodać im blasku. 

 

mama-u-fryzjera.

 

Chwila relaksu u kosmetyczki

Każda młoda mama powinna znaleźć czas na odpoczynek. Wybierz się do kosmetyczki i zatroszcz o swoje dłonie, stopy oraz paznokcie. Postaw na manicure i pedicure w modnym kolorze, zadbaj o przesuszone skórki lub pomyśl o nałożeniu np. parafiny na dłonie i ich relaksującym masażu. Przy okazji możesz zrobić hennę na brwi i nieco wyregulować ich kształt. Polecamy również nieinwazyjne zabiegi rewitalizujące na twarz, aby po nieprzespanych nocach nadać cerze utracony blask. Przekonaj się na własnej skórze, że taki kilkugodzinny pobyt u kosmetyczki potrafi zdziałać cuda!

Nie zapominaj, że codzienna pielęgnacja skóry twarzy i dłoni oraz paznokci jest bardzo ważna. Regularnie stosuj więc kosmetyki nawilżające, od czasu do czasu nałóż na paznokcie np. olejek rycynowy, by szybciej rosły. Jeżeli chcesz poprawić kondycję skóry, postaw na domowe maseczki. Wypróbuj tę z awokado, soku z cytryny i miodu, która świetnie nawilży cerę!

mama-u-kosmetyczki

 

A może pobyt w SPA?

Wszelkie zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne po ciąży są jak najbardziej wskazane, gdy chcesz się zrelaksować i odpocząć. Pomoże Ci w tym pobyt w Day SPA lub krótki wypad na weekend z noclegiem w hotelu. Takie przyjemne chwile cudownie Cię odstresują, a zakupiony pakiet np. z masażem antycellulitowym, gruboziarnistym peelingiem bądź wizytą w saunie i grocie solnej pomoże zadbać o ciało oraz zmysły. Przy okazji dzięki niektórym zabiegom poprawisz krążenie krwi, załagodzisz np. bóle kręgosłupa, nawilżysz skórę i ujędrnisz wybrane partie ciała. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić swojego partnera o relaksujący masaż pleców, stóp czy lędźwi.

 

mama-w-spa

 

Kiedy stajesz się mamą, powinnaś wyjść z domu nie tylko do apteki albo do sklepu. Postanów sobie, że przynajmniej raz w miesiącu znajdziesz dla siebie kilka godzin na drobne przyjemności. Może będzie to właśnie wizyta u fryzjera, kosmetyczki, chwila relaksu w SPA albo po prostu domowa pielęgnacja? Wybór zależy od Ciebie! Przy okazji zaskocz swojego partnera swoją metamorfozą i spraw, aby zobaczył w Tobie nie tylko mamę jego maluszka, ale przede wszystkim atrakcyjną kobietę!

 

pomoz-swojemu-partnerowi_

*Miód jest wartościowym składnikiem i może być częścią zdrowej diety, także u dzieci.

Produkt ten może jednak zawierać bakterie, które mogą powodować botulizm niemowlęcy. Dlatego miód nie powinien być wprowadzany przed ukończeniem 12 miesięcy, chyba że zarodniki Clostridium botulinum zostały  inaktywowane odpowiednimi metodami wykorzystującymi wysokie ciśnienie i temperaturę, stosowanymi w produkcji żywności.

Jeśli miód jest składnikiem naszych produktów, przechodzi zewnętrznie zwalidowaną obróbkę cieplną, która gwarantuje, że nasze produkty są bezpieczne do spożycia.

View details Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem

Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.

Powiązane artykuły

View details Wyjątkowa ochrona po cesarskim cięciu
Artykuł
Mama z dzieckiem urodzonym przez cesarskie cięcie

Wyjątkowa ochrona po cesarskim cięciu

Nie wszyscy wiedzą, że cesarskie cięcie ma wpływ nie tylko na ciało kobiety, lecz także na organizm dziecka. Operacja ta stanowi pewne ryzyko i dla mamy, i dla maluszka.

4 min. czytania

View details Wielokulturowość od kołyski – jak nauczyć dziecko szacunku do innych nacji?
Artykuł
Wielokulturowość

Wielokulturowość od kołyski – jak nauczyć dziecko szacunku do innych nacji?

W dzisiejszym świecie wielokulturowość towarzyszy nam na każdym kroku: na ulicy, w sklepie, na placu zabaw, u znajomych...

5 min. czytania

View details Żółtaczka u noworodka
Artykuł
Zoltaczka u noworodka

Żółtaczka u noworodka

Fizjologiczna żółtaczka u noworodków dotyczy około 60% dzieci urodzonych w terminie i około 80% wcześniaków. To naturalne zjawisko, które może pojawić się u maluszka tuż po porodzie.

4 min. czytania

View details Ćwiczenia na uda i bryczesy
Artykuł
Ćwiczenia na uda i bryczesy

Ćwiczenia na uda i bryczesy

Wiele młodych mam zastanawia się, jak szybko schudnąć z nóg, pozbyć się bryczesów i ukształtować zgrabne pośladki.

4 min. czytania

View details Jak możesz poradzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka? Checklista
Artykuł
Mama podtrzymuje płaczącego chłopca, który stoi na kanapie.

Jak możesz poradzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka? Checklista

Początki zwykle bywają trudne.

5 min. czytania

View details Pieluszki wielorazowe – czym są i co warto o nich wiedzieć?
Artykuł
Kolorowe pieluszki wielorazowe wiszące na sznurku

Pieluszki wielorazowe – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Pieluszki wielorazowe dla dzieci są coraz częściej wybierane przez rodziców. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne i korzystne finansowo, lecz także – wbrew pozorom – wygodne!

7 min. czytania

View details Zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne po ciąży
Artykuł
Zabiegi kosmetyczne po ciąży

Zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne po ciąży

Po ciąży Twoje ciało wymaga wyjątkowej uwagi. Być może zastanawiasz się, jak zmienić wygląd brzucha po porodzie, jak uporać się z rozstępami czy jak zadbać o piersi.

5 min. czytania

View details Oznaki głodu u niemowlaka – jak odczytywać sygnały Twojego dziecka
Artykuł
Głodne niemowlę – objawy: dziecko płaczące z głodu

Oznaki głodu u niemowlaka – jak odczytywać sygnały Twojego dziecka

Masz wrażenie, że Twój niemowlak ciągle chce jeść? Skąd masz wiedzieć, kiedy zacząć karmienie i kiedy maluch jest już najedzony? Może się zdarzyć, że sam Ci o tym powie!

4 min. czytania

View details Pokochaj swoje ciało po porodzie
Artykuł
Akceptacja swojego ciała po porodzie

Pokochaj swoje ciało po porodzie

Czas powiedzieć to sobie wprost: ciało po ciąży nie będzie dokładnie takie samo jak przed nią. Nie oznacza to jednak, że wygląda ono źle – jest po prostu inne.

4 min. czytania

View details Poznaj listę 10 rzeczy do zrobienia dla mamy singielki i jej maluszka. Checklista
Artykuł
Uśmiechnięte mamy singielki z dziećmi podczas spotkania

Poznaj listę 10 rzeczy do zrobienia dla mamy singielki i jej maluszka. Checklista

Jesteś singielką wychowującą maleństwo? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę rzeczy, które warto zrobić razem z dzieckiem. Przekonaj się, że wcale nie musisz czuć się samotna.

5 min. czytania

View details Czy oglądanie telewizji przez niemowlaka jest złe?
Artykuł
Dziecko leży na brzuchu i bawi się tabletem

Czy oglądanie telewizji przez niemowlaka jest złe?

Czy wiesz, że nawet na bardzo wczesnym etapie życia czas spędzony przed ekranem może mieć wpływ na poziom aktywności dziecka oraz jego sen?

3 min. czytania

View details Kolejna ciąża po cesarce
Artykuł
Najszybsza ciąża po cesarce – rodzice z córeczką czekają na narodziny drugiego dziecka

Kolejna ciąża po cesarce

Temat następnej ciąży po cesarce budzi wiele wątpliwości. Wiele par zastanawia się, po jakim czasie zdecydować się na kolejne dziecko, aby zarówno ono, jak i mama byli możliwie bezpieczni.

4 min. czytania

View details Włosy po ciąży
Artykuł
Włosy po ciąży

Włosy po ciąży

Po porodzie wiele kobiet zauważa, że kondycja ich włosów uległa gwałtownemu pogorszeniu. Włosy wypadają niemal garściami, są matowe i pozbawione życia.

4 min. czytania

View details Wanienki dla dziecka i akcesoria do kapieli
Artykuł
Niemowlę po kąpieli owinięte w ręcznik

Wanienki dla dziecka i akcesoria do kapieli

Do niezbędnych rzeczy, które powinny znaleźć się w domowej wyprawce dla maluszka, należą akcesoria kąpielowe.

5 min. czytania

View details Ćwiczenia z dzieckiem w wózku
Artykuł
Ćwiczenia z wózkiem

Ćwiczenia z dzieckiem w wózku

Spacer z dzieckiem to doskonała okazja do wykonania treningu. Gdy Twoje maleństwo zaśnie w swoim wózeczku, wykorzystaj ten czas na solidną dawkę ćwiczeń na świeżym powietrzu.

4 min. czytania

View details Jak radzić sobie z gośćmi po porodzie? Checklista
Artykuł
Kobieta trzymająca niemowlę otoczona przez czworo ludzi

Jak radzić sobie z gośćmi po porodzie? Checklista

Jeśli przytłacza Was sama myśl o gościach, którzy zapowiadają się z wizytą, by odwiedzić nowo narodzonego maluszka, nie musicie czuć się z tym źle.

3 min. czytania

View details Jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej piersią?
Artykuł
Dieta matki karmiącej piersią

Jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej piersią?

Jeśli karmisz maluszka piersią, powinnaś zadbać o dobrze zbilansowaną dietę. Ma to bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka, ale i dla funkcjonowania Twojego organizmu.

8 min. czytania

View details Piersi po ciąży
Artykuł
Piersi po ciąży

Piersi po ciąży

Piersi po ciąży mogą być narażone są na zmianę kształtu i wielkości. Czasami zdarza się, że powstają na nich także rozstępy.

4 min. czytania

View details Ocena noworodka wg skali Apgar
Artykuł
dłoń-mamy-i-dziecka

Ocena noworodka wg skali Apgar

Skala Apgar to ocena, na podstawie której lekarze określają stan zdrowia noworodka tuż po porodzie. Sprawdź tabelę oraz poznaj interpretację wyników.

3 min. czytania