Mała dziewczynka siedzi na zielonym trawniku

Bobo frut – polska marka z tradycjami

7 - 8 miesięcy
Artykuł
List 19, 2024
4 min.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak trwale marka BOBO FRUT wpisała się w życie kolejnego już pokolenia Polaków. Rodzice zapewne pamiętają, że produkty tej marki były dla nich w dzieciństwie czymś wymarzonym.

Dla wielu dzisiejszych rodziców BOBO FRUT to silna dawka wspomnień. Ze swojego dzieciństwa pamiętają, że był on raczej obiekt marzeń i nie był powszechnie dostępny. Dzisiaj natomiast mogą sami podawać BOBO FRUT swoim dzieciom. Dbając o zdrowy rozwój maluszka, dzielisz się z nim smakiem swojego dzieciństwa…

BOBO FRUT – łyk historii

Historia marki związana jest z fabryką cukierków Alima w Rzeszowie. Powstała ona w latach 20. XX wieku. W latach 50. przedsiębiorstwo zrezygnowało z tworzenia słodyczy i zamiast tego zajęło się produkcją przetworów owocowo-warzywnych. W roku 1968 rozpoczęła się produkcja przetworów dla dzieci. Tak powstały Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego Alima. Jednym z filarów ich produkcji stały się soki przecierowe BOBO FRUT, które szybko zyskały sobie zasłużoną renomę. Alima była pierwszym w Polsce zakładem przetwórczym mającym oddział produkcji soków i przetworów dla niemowląt i małych dzieci. W pierwszym roku działalności powstało aż 100 ton soku – oznacza to, że produkowano więcej niż 1 jego porcję na minutę! Z każdej butelki zerkała charakterystyczna uśmiechnięta buzia chłopca o jasnej bujnej czuprynce. Ta sama buzia – z niewielkimi zmianami – rozpromienia się do najmłodszych także w obecnych czasach.

 

Nektary Bobo Frut

 

Polska fabryka Gerber – producent soków BOBO FRUT

W roku 1991, w wyniku przekształceń własnościowych, właścicielem polskiej spółki produkującej BOBO FRUT stała się firma Gerber Products Company. To zdarzenie spowodowało, że marka dostała wiatr w żagle. Gerber Products Company zainwestowało w jej rozwój i modernizację ponad 30 milionów dolarów. We wrześniu 2007 roku przedsiębiorstwo produkujące soki i przeciery owocowo-warzywne BOBO FRUT dołączyło do grupy Nestlé jako część Nestlé Nutrition. Od tego czasu stale rozszerza linię swoich produktów, oferując niemowlętom i małym dzieciom porcję warzyw i owoców na co dzień. Soki i nektary wytwarzane są w znajdującej się w Rzeszowie fabryce Nestlé Polska, która słynie z tego, że należy do najnowocześniejszych w całej Europie.

BOBO FRUT – jak zmieniała się oferta?

Oferta BOBO FRUT zmieniała się na przestrzeni lat.

Niezmienne pozostało natomiast jedno: fakt, że był i jest on doceniany nie tylko przez rodziców i dzieci, lecz także przez specjalistów do spraw zdrowego żywienia. Już w latach 70. ubiegłego wieku eksperci z Instytutu Matki i Dziecka pisali:

Wielka staranność przy opracowaniu receptur, a także stałe polepszanie warunków technologicznych wpływają na to, aby straty wartości odżywczych soków i nektarów BOBO FRUT były jak najmniejsze. Wszystko to sprawia, że przydatność rzeszowskich przetworów owocowych i warzywnych w żywieniu niemowląt i małych dzieci jest ogromna.

 

family

 

W roku 1978 bogata oferta rzeszowskich zakładów obejmowała już aż 41 rodzajów przetworów BOBO FRUT – w tym 17 rodzajów soków, 9 rodzajów przetartych owoców i warzyw, 4 rodzaje zup oraz 3 rodzaje deserków. W kolejnej dekadzie półki sklepowe bywały puste. Soki BOBO FRUT należały do grupy produktów, których trzeba było dobrze poszukać, jeżeli chciało się je zdobyć. Jeśli nie miało się znajomości, aby dostać je „spod lady”, trudno było do nich dotrzeć. Dlatego stały się marzeniem dla wielu dzieci z tamtych czasów, symbolem produktu zdrowego, ale i trudno dostępnego.

Dzisiaj świat wygląda już zupełnie inaczej, a produkty BOBO FRUT są dostępne w niemal każdym polskim sklepie. W ofercie BOBO FRUT znajdują się nektary nie z koncentratów oraz musy owocowe i owocowo- warzywne. Wszystkie są wzbogacone w witaminę C, która pomaga wspierać układ immunologiczny u najmłodszych. Nasze produkty to smaczne propozycje pełne wyselekcjonowanych warzyw i owoców. Chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, jak i dorośli – bo ich smak, przenosi ich w piękny świat dzieciństwa.

Tradycyjna receptura

Proces produkcji nektarów BOBO FRUT opiera się na długoletniej tradycji. Robimy wszystko po to, aby oferować zdrowe produkty dla całych rodzin! Wysoką jakość soków BOBO FRUT zapewnia tradycyjny sposób pasteryzacji, przypominający domowe wekowanie. Ponadto warzywa i owoce, które wybieramy do naszych soków, muszą przejść szczegółowy proces kontroli. Starannie wyselekcjonowane składniki pozyskujemy od rzetelnych dostawców, z których część pracuje z nami od początku istnienia marki na rynku. Wspieramy ich i pomagamy im się rozwijać, ponieważ to oni wraz z nami współtworzą wyjątkowe produkty.

Poza wysoką jakością surowców dbamy też o różnorodność naszych produktów. Jabłka, których używamy do produkcji soków BOBO FRUT, pochodzą m.in. z Nowego Sącza i Kazimierza Dolnego, a marchewki m.in. z okolic Hrubieszowa. Z kolei gruszki dojrzewały na słonecznych polach południowej Europy: w Hiszpanii i Włoszech, a banany – na Kostaryce. Priorytetem jest dla nas to, aby zapewnić wysoką jakość używanych przez nas składników. Pozwala nam to utrzymać zaufanie Polaków już od ponad pół wieku!

 

map bobo frut tradition
View details Masz pytanie?
Strefa eksperta

Masz pytanie?

Napisz do ekspertów Nestlé Baby&me!
View details Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!
Baby&Me_banner_rejestracyjny z wózkiem

Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!

Dołącz do programu Nestlé Baby&me i poznaj wszystkie benefity, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nestlé Baby&me umożliwia konsumentom wystawianie opinii o swoich produktach i zapewnia dostęp do wystawianych przez konsumentów opinii o swoich produktach, jednakże na ten moment Nestlé Baby&me nie może zapewnić, czy publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli.

Powiązane artykuły

View details Niedobory cynku w diecie dziecka
Artykuł
Niedobory cynku w diecie dziecka

Niedobory cynku w diecie dziecka

Cynk, należący do grupy immunoskładników, jest ważny dla odporności Twojego dziecka. Jego optymalne spożycie może zmniejszyć ryzyko występowania infekcji.

3 min. czytania

View details Prebiotyki w mleku dla niemowląt
Artykuł
Prebiotyki w mleku dla niemowląt

Prebiotyki w mleku dla niemowląt

Analizując etykietę mleka modyfikowanego dla maluszka, możesz zauważyć informację, że produkt zawiera w składzie oligosacharydy. To prebiotyki, które są bardzo ważne dla małego brzuszka.

3 min. czytania

View details Świąteczny talerz mamy i maluszka
Artykuł
Niemowlę w czapce św. Mikołaja podczas Świąt Bożego Narodzenia

Świąteczny talerz mamy i maluszka

Pierwsze święta z maluszkiem? Cudowna atmosfera, rodzinne spotkania… i stoły uginające się od jedzenia.

4 min. czytania

View details Co zamierzacie zrobić dla planety?
Artykuł
Co zamierzacie zrobić dla planety

Co zamierzacie zrobić dla planety?

Przyszłość naszej planety wymaga naszych wspólnych wzmożonych działań! Dlatego dokładamy starań m.in. do tego, aby już niedługo wszystkie nasze opakowania nadawały się do recyklingu.

3 min. czytania

View details Rola witaminy C i A w diecie dziecka
Artykuł
Rola witaminy C i A w diecie dziecka

Rola witaminy C i A w diecie dziecka

Podczas rozszerzania diety maluszka odpowiednie komponowanie jadłospisu jest kluczowe, by zagwarantować szkrabowi odpowiednią ilość składników odżywczych – w tym np.

6 min. czytania

View details Czy w Gerber macie jakieś przekąski?
Artykuł
Czy w Gerber macie jakieś przekąski?

Czy w Gerber macie jakieś przekąski?

Sprawdź, co możesz podać maluszkowi, kiedy zgłodnieje w trakcie spaceru i zabawy na świeżym powietrzu. Zabierz ze sobą przekąski dla najmłodszych od Gerber dopasowane do wieku Twojego szkraba.

3 min. czytania

View details Kaszki na dobranoc w diecie niemowlaka
Artykuł
Kaszki na dobranoc w diecie niemowlaka

Kaszki na dobranoc w diecie niemowlaka

Szukasz kaszki na dobranoc dla maleństwa? Poznaj pyszną, pełnowartościową propozycję od Nestlé!

3 min. czytania

View details Jak podawać sok – butelka czy kubeczek?
Artykuł
Dziecko pijące sok z kubka niekapka

Jak podawać sok – butelka czy kubeczek?

Nauka samodzielnego picia jest bardzo ważnym momentem. Już po 4. miesiącu życia dziecka możesz zacząć podawać mu pierwsze soki warzywne, owocowe bądź warzywno-owocowe.

5 min. czytania

View details Poznaj opinie mam o NAN OPTIPRO® Plus 2
Artykuł
Poznaj opinie mam o NAN OPTIPRO® Plus 2

Poznaj opinie mam o NAN OPTIPRO® Plus 2

97%* mam które testowały mleko następne 

14 min. czytania

View details Jaki jest Twój styl karmienia maluszka? 
Artykuł
Twój styl karmienia maluszka

Jaki jest Twój styl karmienia maluszka? 

To, w jaki sposób karmisz swoje dziecko jest co najmniej tak ważne jak to, co trafia na jego talerz.

6 min. czytania

View details Kaszki zbożowe i gluten w diecie dziecka
Artykuł
Niemowlę jedzące zbożową kaszkę Gerber

Kaszki zbożowe i gluten w diecie dziecka

Dowiedz się, kiedy najlepiej zacząć dodawać zboża glutenowe do jadłospisu maluszka i zapoznaj swojego szkraba ze smakiem m.in. pszenicy, żyta lub owsa.

3 min. czytania

View details Płyny w diecie niemowląt i małych dzieci
Artykuł
Dziecko pijące sok z kubeczka

Płyny w diecie niemowląt i małych dzieci

Z taką samą starannością, z jaką komponuje się posiłki dla dziecka, należy wybierać dla niego właściwe płyny. Dowiedz się, czym gasić pragnienie maluszka.

4 min. czytania

View details Zrównoważony rozwój w Nestle Nutrition – FAQ
Artykuł
Zrównoważony rozwój w Nestle Nutrition – FAQ

Zrównoważony rozwój w Nestle Nutrition – FAQ

Znajdź odpowiedź na najczęsciej zadawane pytania!

3 min. czytania

View details Co zrobić, jeśli dziecko nie chce pić mleka?
Artykuł
Dziecko jedzące deserek mleczny

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce pić mleka?

Jeżeli Twój maluszek nie chce pić mleka, możesz spróbować skomponować zbilansowany jadłospis bez użycia tego produktu. Podpowiemy Ci jak możesz to zrobić!

4 min. czytania

View details Kaszki w diecie dziecka od 4. do 12. miesiąca
Artykuł
Uśmiechnięte dziecko jedzące kaszkę

Kaszki w diecie dziecka od 4. do 12. miesiąca

W jadłospisie dziecka po 4. miesiącu życia, obok mleka, mogą się pojawiać już pierwsze produkty zbożowe.

4 min. czytania

View details Dlaczego niemowlę powinno jeść deserki mleczne?
Artykuł
Niemowlę jedzące deserek mleczny Nestlé Yogolino

Dlaczego niemowlę powinno jeść deserki mleczne?

Dzieci w pierwszych trzech latach życia bardzo szybko rozwijają się i rosną. To dlatego potrzebują składników mineralnych, które im w tym pomagają.

3 min. czytania

View details Jak uczyć dziecko dobrych nawyków żywieniowych?
Artykuł
dziecko-trzymające-w-ręce-jabłko

Jak uczyć dziecko dobrych nawyków żywieniowych?

Zdrowe nawyki żywieniowe kształtują się już od najmłodszych lat życia. Pokarmy, które polubimy w dzieciństwie, mogą w dużej mierze wpływać na to, co będzie nam smakowało w życiu późniejszym.

5 min. czytania

View details Jakie normy spełniają Wasze ekologiczne surowce?
Artykuł
Produkty pochodzenia naturalnego

Jakie normy spełniają Wasze ekologiczne surowce?

Rolnictwo ekologiczne polega na gospodarowaniu w zgodzie z naturą. Takie podejście coraz częściej warunkuje wybory rodziców, szukających odpowiednich posiłków dla swoich dzieci.

3 min. czytania

View details Jak dbamy o jakość naszych kaszek dla niemowląt?
Artykuł
Jak dbamy o jakość naszych kaszek dla niemowląt?

Jak dbamy o jakość naszych kaszek dla niemowląt?

Od 150 lat tworzymy produkty dla niemowląt.

4 min. czytania