Siedzące w foteliku do karmienia niemowlę sięga po miseczkę z kaszką po 6. miesiącu

Nowe kaszki po 6. miesiącu życia – zmieniamy rekomendowany wiek podawania pierwszych kaszek!

7 - 8 miesięcy
Artykuł
Kwie 22, 2024
3 min.

Wiedza i rekomendacje żywieniowe z czasem ulegają zmianom. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi informacjami na ten temat i stale dostosowujemy nasze produkty do obowiązujących zaleceń. Dlatego właśnie zmieniliśmy rekomendacje dotyczące wieku podawania dwóch naszych pierwszych kaszek – od teraz będą to kaszki dla dzieci po 6. miesiącu życia.

Jesteśmy świadomi zmian, jakie nastąpiły w ostatnim czasie odnośnie do tego, jak powinny wyglądać początki rozszerzania diety dziecka. Każdy maluch jest inny i w nieco innym momencie może być gotowy na pierwsze produkty inne niż mleko. Aktualnie eksperci zalecają, by decyzję o ich wprowadzaniu podejmować, kierując się nie wiekiem, a raczej dojrzałością i umiejętnościami, które wykazuje dziecko. Warto też pamiętać, że na początku powinny być wprowadzane warzywa, a później owoce. Gdy niemowlę pozna już produkty z tych dwóch podstawowych grup, przychodzi czas na zaznajomienie go z kolejnymi nowościami – w tym np. z kaszkami.

Kaszka po 6. miesiącu życia, nie po 4.

Uznaliśmy, że zgodnie z aktualnymi zaleceniami oferowanie kaszek przeznaczonych dla dzieci tuż po ukończeniu 4. miesiąca życia wydaje się niezasadne. Z tego powodu jako pierwsi zdecydowaliśmy się zmienić rekomendowany wiek podawania tych produktów. Dotyczy to dwóch kaszek mleczno-ryżowych – z bananem i maliną. Od teraz będą to kaszki dla dzieci po 6. miesiącu życia.

Kaszki po 6. miesiącu życia

 

Dobro dzieci jest zawsze naszym priorytetem. Jesteśmy liderem w obszarze żywienia najmłodszych, staramy się więc wytyczać nowe kierunki i inicjować korzystne zmiany w tym zakresie. Ta modyfikacja ma silne podstawy naukowe i ułatwi rodzicom rozszerzanie diety ich pociech zgodnie z najnowszymi zaleceniami. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że może to budzić u części opiekunów pewne pytania. Odpowiedzi na najistotniejsze wątpliwości związane ze zmianą wieku podawania tych kaszek można znaleźć poniżej. Jeśli jednak macie dodatkowe pytania na ten temat, zachęcamy do kontaktu z nami – jesteśmy tu dla Was.

 

 question mark  Pytania i odpowiedzi

1. Co zrobić, jeśli lekarz zaleci podawanie kaszki po 6. miesiącu, mimo że dziecko nie osiągnęło jeszcze takiego wieku?

Nasze kaszki oznaczone są jako przeznaczone dla dzieci po 6. miesiącu, jednak decyzja co do tego, kiedy dokładnie wprowadzić je do diety maluszka, powinna być podejmowana na podstawie indywidualnych potrzeb żywieniowych danego niemowlęcia. Lekarz opiekujący się dzieckiem może zarekomendować wcześniejsze wprowadzanie kaszek do jego diety – to on jest najlepszym źródłem informacji w tym zakresie.

2. Jeśli widzę na półce produkt oznakowany jako przeznaczony dla dzieci po 4. miesiącu, to czy wciąż mogę go kupić?

Wszystkie nasze produkty posiadają na opakowaniu ikonkę wieku, która oznacza, że produkt spełnia rygorystyczne normy jakości żywności dla niemowląt i małych dzieci. Jeśli kaszka oznaczona jest jako rekomendowana po 4. miesiącu życia, może być bezpiecznie spożywana przez maluszki na tym etapie. Zmiana wskazania wieku, którą aktualnie przeprowadzamy, nie wynika ze zmiany składu lub właściwości produktu – wewnątrz opakowań z nowym oznaczeniem znajdują się te samo co poprzednio produkty.

3. Czy fakt, że teraz są to kaszki po 6. miesiącu życia, wiąże się też z jakąś zmianą składu produktu?

Skład naszych kaszek nie uległ żadnej zmianie. Zmodyfikowaliśmy jedynie informację o rekomendowanym wieku podawania, umieszczoną na etykiecie. W środku znajdują się te same, lubiane przez maluszki i ich rodziców kaszki.