Zobacz o co pytali inni rodzice
Jeżeli nie znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytania - zachęcamy do kontaktu z naszymi Ekspertkami!
Dzień dobry, mój synek ma 6 tygodni, bardzo rzadko odbija mu się po jedzeniu (karmienie piersią), chociaż nosimy go w tym celu nawet po 30 min. Czasami widać jednak że się męczy i pokarm "podchodzi mu do gardła". Jak mu pomóc i temu zaradzić?
Położna
Edyta Brala:
Witam nie zwasze po karmieniu piersią musi się odbić, jeżeki dziecko nie nałyka się powietrza, to się nie odbije.Możecie Państwo spróbować odbijać je w czasie karmienia jeżeli je bardzo łapczywie.Ewentualnie przy dużym wypływie pokarmu blokować wypływ, naciskając brodawkę aż dziecko połknie jedną porcję
Czy to prawda, że poród drugiego dziecka trwa krócej? Akcja porodowa mojego pierwszego dziecka trwała w całości 6,5 godziny i boję się, że drugie dziecko urodziłabym w samochodzie, w drodze do szpitala 😬
Położna
Edyta Brala:
Tak, to prawda ponieważ etap skracania i rozwierania szyjki u wieloródki jest jednoetapowy.Proszę jechać do szpitala jak będzie miała pani regularne skurczelub dpłynie Pani płyn woodniowy.Każda ciąza jednak jest inna wieć może być też zupełnie inaczej.
Witam serdecznie mój syn skończył Właśnie miesiąc co dwie godziny budzi się i piję 120 mleka modyfikowanego czy jest coś jakiś sposób żeby zagęścić mleko żeby starczało mu na dłużej
Położna
Edyta Brala:
Niemowlę w drugim miesiącu życia powinno jeść taką ilośc co trzy godziny.Nie należy przekarmiać maluszka ponieważ można doprowadzić do otyłości w przyszłości.Nia zawsze płacz dziecka związany jest z głodem.Niekiedy wystarczy przytulić, odbić malucha bądź sprawdzić czy jest odpowiednio ubrane.
Kiedy w końcu urodzę?
Spokojnie – Twój maluszek musi się dobrze przygotować do przyjścia na świat! Czekaj więc cierpliwie na przewidziany termin porodu. Pamiętaj też, że nasz kalkulator podaje przybliżone dane. Może więc się zdarzyć, że będziesz czekać odrobinę dłużej, niż wskazuje narzędzie. Za ciążę donoszoną uważa się taką, w której rozwiązanie następuje przed 41. tygodniem. Jeśli tak się nie zdarzy – nie martw się na zapas. Twój lekarz najpewniej zaleci Ci badania, dzięki którym będzie na bieżąco monitorował stan maluszka. Poród po terminie ma zwykle miejsce przed końcem 42. tygodnia ciąży – więc już niedługo będziesz mogła wziąć swoje maleństwo w ramiona.
Kolor oczu u noworodka – kiedy się zmienia?
Barwa oczu u Maluszka zmienia się zazwyczaj przez pierwsze kilka miesięcy, co jest związane ze wzrostem zawartości barwnika (melaniny) w tęczówce.
Kiedy kolor oczu u noworodka się ustabilizuje?
Kolor oczu noworodków to zazwyczaj niebieski, co wynika to z niskiego poziomu melaniny (barwnika) w siatkówce. Przez kolejne kilka miesięcy ilość barwnika się normalizuje i zwykle jeszcze przed ukończeniem 1. roku życia wiadomo, jaki kolor oczu będzie mieć Maluszek.
Czy kolor oczu jest dziedziczny? Po kim dziedziczymy kolor oczu?
Dziedziczenie koloru oczu to fakt, chociaż barwę tęczówek możemy przejąć nie po rodzicach, ale po dziadkach czy jeszcze wcześniejszych przodkach.
Jaki kolor oczu dziedziczy dziecko?
To zależy. Zazwyczaj dziedziczony jest ciemny kolor oczu, ale nie jest to regułą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są szanse na to, że Twój Maluszek odziedziczy konkretną barwę, skorzystaj z naszego kalkulatora koloru oczu.
Co wyróżnia karty ciążowe do zdjęć Nestlé Baby&me?
Karty ciążowe Nestlé Baby&me obejmują ważne momenty w życiu przyszłych rodziców, którzy z ogromną niecierpliwością oczekują na swojego Maluszka – od pozytywnego wyniku testu ciążowego i pierwszego USG – po moment, w którym dowiadują się o płci Dziecka i robią sobie ostatnie zdjęcie z brzuszkiem przed porodem. Każdą kartę można pobrać z naszej strony całkowicie za darmo.
Czym są i z czego się składają karty do zdjęć dla dzieci?
Karty do zdjęć dla dzieci pomagają rodzicom utrwalić istotne momenty z życia ich pociech. W przypadku kart Nestlé Baby&me podzieliliśmy je na dwa etapy w życiu Maluszka – pierwszy rok oraz ważne chwile z życia Juniora. W pierwszym przypadku na naszej stronie znajdziesz m.in. karty z napisem: pierwsza łyżeczka, pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy stały posiłek, pierwsze słowo, pierwszy kroczek i pierwsze urodziny. Z kolei dla nieco starszych szkrabów przygotowaliśmy kartę z okazji 2. i 3. urodzin oraz upamiętniającą pierwszy dzień w przedszkolu.