Kalkulator alergii
Chcesz się dowiedzieć, czy u Twojego Maluszka istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia alergii? Nasz kalkulator alergii pomoże Ci sprawdzić prawdopodobieństwo pojawienia się tej dolegliwości. Odpowiedz na kilka prostych pytań dotyczących m.in. atopowego zapalenia skóry, astmy czy kataru siennego występujących w rodzinie, a następnie w ciągu kilku chwil otrzymaj wynik.
UWAGA!
Uzupełnienie formularza jest dobrowolne, a wprowadzone dane nie będą przez nas przechowywane i przetwarzane. Wyniki powinny być zawsze skonsultowane z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.
Alergie i nietolerancje pokarmowe u najmłodszych
Materiały do pobrania dla Rodziców
Przeczytaj, jak rozszerzać dietę Maluszka. Skorzystaj z naszych jadłospisów i zainspiruj się przepisami, które przygotowaliśmy z myślą o niemowlętach i małych dzieciach.
Alergia pokarmowa u dzieci
Kalkulator alergii: pytania i odpowiedzi
Kiedy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u Maluszka jest największe?
Skłonność do alergii może być dziedziczna. Jeśli jeden z rodziców ma objawy alergii, ryzyko jej wystąpienia u Dziecka jest nawet dwukrotnie wyższe niż w przypadku pociech, które nie mają bliskich z alergią. Kiedy zarówno Mama, jak i Tata zmagają się z alergią pokarmową, prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u Maluszka wzrasta jeszcze mocniej, szczególnie, gdy jest to nadwrażliwość na ten sam alergen.
Czy alergia może dotyczyć także niemowląt i małych dzieci bez dodatniego wywiadu rodzinnego w tym kierunku?
Tak, Twój Maluszek może mieć alergię nawet wtedy, gdy nikt z jego najbliższych (rodziców, rodzeństwa, dziadków) nie boryka się z tą dolegliwością. Ryzyko wystąpienia alergii u dzieci, w których nikt z rodziny nie zachorował, waha się w granicach 5-20 proc. Alergię mogą bowiem powodować także inne czynniki środowiskowe, np.: zanieczyszczone powietrze, dym tytoniowy ale również to, czy Dziecko urodziło się o czasie, jaką drogą przyszło na świat lub czy Mama w ciąży stosowała antybiotyki.
Jak zmniejszyć ryzyko alergii pokarmowej u Dziecka?
Jedną z najlepszych metod zapobiegania alergiom pokarmowym jest karmienie piersią przez co najmniej pierwsze 6. miesięcy życia Dziecka. Bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednie żywienie Maluszka, kiedy już w jego menu zaczną pojawiać się produkty stałe. Podejmując decyzję o rozszerzaniu diety, wspieraj się obowiązującym schematem, ale również obserwuj Maluszka czy swoim zachowaniem (stabilnie trzyma główkę, oblizywanie rączek, duże zainteresowanie tym, co jedzą inni) wskazuje, że jest już gotowy na przyjęcie pierwszych posiłków stałych. Warto zwracać też uwagę na to, aby podawać najmłodszym produkty pochodzące ze sprawdzonych źródeł i unikać negatywnych czynników środowiskowych (np. przebywania w miejscach zadymionych).
Skorzystaj z materiałów i narzędzi dla Rodziców
Poznaj wskazówki, które przygotowaliśmy dla Rodziców. Zadbaj o rozwój Maluszka, pobierz za darmo pomocne poradniki i przeczytaj artykuły, w których znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące m.in. alergii, alergii pokarmowych oraz żywienia niemowląt i małych dzieci.
Graj o wózek 3w1 dla Maluszka!
Najczęściej czytane artykuły
Sprawdź, które treści są najchętniej przeglądane przez innych Rodziców. Znajdź materiały, które zainteresują także Ciebie!
Szukasz miejsca pełnego wartościowych porad i wsparcia?
Odwiedź naszą stronę na Facebooku, gdzie znajdziesz merytoryczną wiedzę, dawkę pozytywnej motywacji, a także informacje o promocjach, konkursach, testowaniach naszych produktów i wiele więcej!
Odkryj nasze strefy tematyczne
Zobacz, jak jeszcze możemy Cię wspierać!